Chemické olympiády

V letošním školním roce se na naší škole uskutečnila chemická olympiáda ve všech čtyřech věkových kategoriích a to vždy s vynikajícími výsledky i v následných postupových kolech.

Mezi nejmladšími, v kategorii D, bylo šest našich studentek z kvarty vybráno na základě výborných výsledků do okresního kola, kde obsadily třetí, čtvrté, páté, sedmé, osmé a dvanácté místo. Do krajského kola postoupily Klára Čepová a Eva Antálková. V krajském kole obsadila Eva Antálková hezké 11. místo. Klára Čepová se bohužel z důvodu nemoci krajského kola nezúčastnila. Pro příští ročníky je to velmi hezký start našich nejmladších chemiků.

V kategorii C (1. + 2. ročníky SŠ), které se zúčastnilo 9 studentů, se do krajského kola probojoval Dominik Stejskal ze sexty. V těžké konkurenci se mezi 48 soutěžícími umístil na excelentním 2. místě, pouze půl budu za vítězem.

V kategorii B (2. + 3. ročníky SŠ) byli do krajského kola pozváni hned tři naši studenti. Všichni se stali úspěšnými řešiteli a k tomu přidali i výborná umístění. Jana Křivková skončila na 4. místě a od stupně nejvyššího ji dělilo pouze 1,75 bodu. Dále pak se Lucie Uhrová umístila na 12. místě a Dominik Stejskal na 13. místě, což je mimořádně dobrý výsledek, vzhledem k tomu, že je teprve studentem sexty.

V kategorii nejvyšší tedy v kategorii A, která se konala už na konci roku 2016 se opět Jana Křivková umístila v krajském kole na vynikajícím 7. místě, což je opět mimořádně dobrý výsledek, vzhledem ke konkurenci maturantů, přičemž Jana má do maturity ještě rok času.

Výsledky letošního ročníku byly velmi dobé a současně i nadějné pro další ročníky olympiády. Všem soutěžícím gratulujeme a přejeme hodně chuti do chemického studia a soutěží i pro příští roky.

(Kompletní výsledky si můžete prohlédnout na předmětových stránkách chemie v sekci Soubory.)

Vyučující chemie:
Mgr. Petr Štěpánek
Mgr. Petr Opršal