Nejlepší tabla v Krnově mají maturanti z gymnázia

Ve výlohách v centru města se opět objevila maturitní tabla. Jejich prostřednictvím studenti dávají vědět, že co nevidět podstoupí zkoušku dospělosti. Panely s jejich fotografiemi pro ně představují také důstojné rozloučení se školou, mnohdy i rodným regionem, to v případě, že je čeká studium ve velkých městech, cestování, nebo si našli pracovní příležitost mimo Krnov.

Že si maturanti dávají na svých tablech čím dál tím víc záležet, dokazuje výsledek letošní soutěže O nejlepší tablo, v níž porota rozhodla, že oproti minulým letům, kdy byla oceněna pouze vítězná třída, udělí ceny hned tři.

Soutěže se zúčastnilo deset tříd. Vítězství a poukázku v hodnotě tři tisíce korun si odnesla oktáva z Gymnázia Krnov. Stejná škola se může chlubit i druhým místem ohodnoceném dvoutisícovou poukázkou. Porota ho udělila třídě 4. A. Třetí skončila třída 4. B ze Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu Krnov. Hodnota její poukázky je tisíc korun.
„Na vítězném tablu letošního roku se shodla v celé šíři většina porotců. Musím konstatovat, že všechna tabla vynikala nápaditostí, originalitou a myšlenkou. Posunula tak letošní ročník o stupínek výše proti letům minulým. Vítězné práce, a zvláště pak dílo oktávy gymnázia, vynikalo precizností provedení, nápadem tématu a kvalitou zpracování. Ceny jsme proti letům minulým rozdali tři, neboť se domníváme, že pouze jedno ocenění v takové plejádě prací může být demotivační a výše vítězné ceny neodpovídala vynaloženým finančním prostředkům, času a energie vložených do těchto úžasných děl,“ uvedl Kamil Trávníček, člen dvanáctičlenné komise, kterou tvořili zástupci školské komise, středních škol a města.

Článek převzat z webových stránek města Krnova