Naši debatéři na CMG Cupu 2017

Dne 29. 5. 2017 se dva týmy Gymnázia Krnov: SaMa (Sára Szmeková, Markéta Ptašniková) a JaMa (Jan Horecký, Martin Vondra) zúčastnily argumentační soutěže, která proběhla na Cyrilometodějském gymnáziu v Prostějově.

Organizátoři z České debatní společnosti vybrali zajímavá a aktuální témata: Právo na dítě by mělo být základním právem žen, Cílená reklama by měla být zakázaná, Progaming by se měl zařadit mezi sporty na olympijských hrách.

Od rána až do odpoledne se v nepřetržitém sledu střídala témata, týmy i postoje, buď souhlasící s daným výrokem, nebo ho vyvracející. Soutěž byla nejen náročná, ale také inspirativní zasvěcenými radami poroty i přátelskou atmosférou mezi soutěžícími.

Tým SaMa si v celé soutěži vedl velmi dobře, dvakrát zvítězil a jednou byl druhý, z 18 zúčastněných týmů obsadil pěkné 5. místo. Tým JaMa po rozpačitém začátku získával v argumentaci stále větší jistotu a vybojoval 11. místo.

Přestože jsme se nedostali do finále, byla tato soutěž velmi přínosná získanými zkušenostmi, dobrým pocitem z debatování a novou chutí pokračovat v práci debatního kroužku. Debatérům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

M.  Bachanová