Česká lingvistická olympiáda

Na konci listopadu se zájemci ze všech tříd vyššího gymnázia zúčastnili školního kola České lingvistické olympiády. Soutěže, která žáky testuje v různých subdisciplínách – zejména v lingvistice, informatice a matematice.

Do soutěže se letos aktivně zapojilo 23 žáků. Mezi nimi si své vítězství vybojoval Dominik Stejskal ze septimy, který se soutěže účastní každoročně a vždy se skvělými výsledky. O první příčku se však letos musí dělit, a to s žákyní kvinty Terezou Goldmanovou. Obdivuhodný úspěch nováčků potvrdil na 3. místě Filip Volný z 1. A.

Všem žákům děkujeme za účast a vítězům přejeme mnoho úspěchů v regionálním kole, které proběhne v Olomouci v druhém pololetí školního roku.

V případě zájmu se na zadání z přechozích ročníků můžete podívat na následujícím odkazu: https://ufal.mff.cuni.cz/~tomsu/2014/docs/CLO_14-15_SK.pdf.

Mgr. Jana Lantová