Vánoční Salzburk a jeho okolí

Od pátku 8. 12. do neděle 10. 12. byl pro studenty z různých tříd krnovského gymnázia uspořádán zájezd do Rakouska. Vyráželi jsme v brzkých ranních hodinách. Prvním rakouským městem, které jsme navštívili, byl Salzburg – město o velikosti naší Olomouce. Krásné město na nás dýchlo vánoční atmosféru nejen svými vánočními trhy. Viděli jsme mimo jiné Katedrálu svatého Ruperta a Virgilia, krásný kostel svatého Petra a podívali jsme se i k rodnému domu W. A. Mozarta, k jednomu z největších velikánů klasické hudby. Poté nás autobus dovezl do lázeňského města Bad Ischl, kde jsme byli ubytováni. Před večerkou jsme stihli i procházku tímto kouzelným městem.

Stejně jako první den byl i následující den doprovázen pestrým programem. Jakmile jsme posnídali, vyrazili jsme do městečka St. Gilgen, kde nás čekala plavba po tamním jezeře Wolfgangsee. Loď nás dopravila do sousedního půvabného města St. Wolfgang, které jsme si prohlédli. Další zastávkou bylo město Steyr, které se pyšní svojí velkolepou gotickou katedrálou, rozmanitým náměstím, zámkem a v neposlední řadě magickými vánočními trhy. S nadcházejícím večerem se naše pozornost upírala na očekávaný pochod rakouských čertů. Dynamický průvod nás všechny ohromil a po poutavém představení jsme si vychutnali poslední vánoční jarmark před návratem do Česka.

Tímto bychom chtěli poděkovat paní učitelce Valaškové, Chudárkové, Kleinové, i naší paní průvodkyni, že nám umožnily tak krásný a zajímavý výlet.

Za třídu septimu Kristýna Ballayová a Jan Válek