Maraton psaní dopisů 2017

Advent a Vánoce jsou časem, kdy se na sebe snažíme být hodnější, milejší a také vnímavější k přáním druhých. Zkrátka je to čas, kdy se snažíme myslet i na ostatní.
Tato atmosféra lidské sounáležitosti krásně souzní s akcí Maraton psaní dopisů, které jsme se již poněkolikáté s našimi žáky zúčastnili.
Maraton psaní dopisů je aktivitou Amnesty International, největší celosvětové organizace bojující za lidská práva. Každoročně se lidé z celého světa snaží prostřednictvím svých dopisů pomoci druhým, kteří neměli takové štěstí a jejichž základní lidská práva byla porušena.
Letos žáci psali dopisy pro šest různých případů z Asie, Afriky i Ameriky. Nejvíce je zasáhl případ mladé ženy Shackelie Jacksonové z Jamajky, jejíž bratr byl stejně jako mnoho dalších lidí tamější policií zastřelen jen proto, že se podobal muži, kterého hledali kvůli loupeži. Za tento fatální omyl dosud nebyl nikdo obviněn a případ nebyl projednán.
Celkově z naší školy letí do světa 190 ručně v angličtině psaných dopisů.
Doufejme, že stejně jako v minulých letech pomohou lidem, kteří si to zaslouží.

Mgr. Jana Lantová