Dvojjazyčná módní přehlídka – Státy z celého světa

Ve středu 31. ledna se v aule školy konala každoroční módní přehlídka, kterou si letos vzali na starost  studenti ze 3.A.

Letošním tématem byly Státy z celého světa, přičemž některé obleky byly pojaty vtipně a některé velmi autenticky. Celým programem provázeli dva moderátoři: v jazyce anglickém Rostislav Liška a v jazyce ruském Kateřina Křištofová. Po krátkém přivítání diváků mohla konečně samotná přehlídka začít.

Postupně se zpoza závěsu nořili představitelé vybraných států. Studenti 1. A , 2. A a tercie tak měli možnost vidět arogantní USA, Británii oděnou v typických školních uniformách, věčně zmrzlé Grónsko, Švédsko zastoupené krabicemi IKEA, elegantní francouzské dámy, Skoty v kiltech, rozvlněné obyvatele Hawaje, mexickou trojici tanečníků, japonské bojovnice v kimonech, opilého Rusa (který nedokázal sám od sebe rovně stát), uctívače Alláha ze Saudské Arábie, čínského sběrače rýže a draka. Na závěr nás svou přítomností poctil i samotný mafiánský boss podnikatel Don Carlito ze Sicílie, doprovázený svým věrným bodyguardem Filipem Kurečkinem. Ten na pokyn svého šéfa odvedl za závěs organizátora celé akce Tomáše Kostelníka a také ruskou moderátorku. Zpoza závěsu se ozvaly dva výstřely a přehlídka skončila.

Celá akce se velmi vydařila, přičemž její úspěch pramení z velké části z organizačních schopností zastřeleného organizátora (Tomáše Kostelníka) a rovněž sehraností všech jejích účastníků. Snad se tradice zachová a příští rok se bude přehlídka konat znovu.

 

Markéta Kucharská, 3.A