N-trophy 2018

N-trophy je soutěž pro středoškoláky plná experimentů a bádání odehrávající se v unikátním univerzitním prostředí. Týmy soutěží ve čtyřech oborech – v biologii, v chemii, ve fyzice a v logice. Spousty úkolů však v sobě schovávají aspekty i dalších vědních oborů. Soutěž je určena pro studenty středních škol z České a Slovenské republiky.
Do letošního, již 8. ročníku, se přihlásilo celkem 112 týmů z České republiky a Slovenska. Mezi přihlášenými byla družstva z prestižních gymnázií v Brně, Praze, Olomouci, Ostravě, ale také z Bratislavy, Prievidze, Trenčína nebo Nových Zámků. V základním kole bojoval také tým HeHeHe krnovského gymnázia ve složení Jana Křivková (O8), Lucie Uhrová (O8) a Dominik Stejskal (O7).
Zástupci naší školy si vedli skvěle. Náročné základní kolo vyhráli a vybojovali si postup do šestnáctičlenného mezinárodního finále N-trophy8, které se uskuteční 16. – 18. března 2018 v Brně.

Blahopřejeme a držíme palce ve finále.