Národní kolo chemické olympiády kategorie A

Na přelomu ledna a února se naše studentka Jana Křivková zúčastnila Národního kola chemické olympiády, které proběhlo ve dnech 29. 1. až 1. 2. 2018 na farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové.
Už samotný postup do Národního kola je vzhledem k vysoké úrovni chemického vzdělání v naší republice obrovským úspěchem, a ačkoli Jana postupovala „až“ z šestého místa v kraji, v celorepublikové konkurenci se rozhodně neztratila. Mezi 46 nejlepšími chemiky z celé země nakonec obsadila 31. místo s bodovým ziskem 54,60 bodů.
K tomuto úspěchu se propracovala jednak vlastním úsilím a pak také trochu s přispěním naší školy. Rádi bychom jí tímto pogratulovali a přejeme také, aby ji chemické úspěchy provázely i nadále v rámci jejího budoucího studia a profesního uplatnění.

Mgr. Petr Štěpánek