Školní kolo Olympiády ve španělském jazyce

Ve čtvrtek 1. února proběhlo školní kolo Olympiády ve španělském jazyce ve dvou kategoriích, SŠ I pro studenty s výukou španělštiny do tří let (v našem případě to letos znamenalo pouze pro žáky kvarty) a SŠ II pro studenty s výukou nad tři roky (sexta, septima, oktáva a 4.A). I letos byla porota mezinárodní. Tentokrát nám pomohl vybrat ty nejlepší španělštináře Ibán Navarrete Pérez, který už třetí školní rok příležitostně dochází do našich hodin španělštiny, aby se studenty pohovořil na právě probíraná témata. Rozhodování bylo těžké obzvláště v 2. kategorii, do které se přihlásilo 10 studentů. Nakonec bylo rozhodnuto takto:

KATEGORIE SŠ I:

1. Anna Kocmánková (kvarta)

2. Tereza Sovadinová (kvarta)

KATEGORIE SŠ II:

1. Dominika Slováčková (oktáva)

2. Marek Kalinowski (oktáva)

3. Tereza Petřičová (oktáva)

Všem výhercům blahopřejeme!

Dominika Slováčková nás bude 22. března reprezentovat v krajském kole soutěže v Ostravě.