Školní turnaj v šachu

Ve čtvrtek 1. 2. 2018 proběhl na naší škole druhý ročník Pololetního šachového turnaje. Turnaje se zúčastnilo 18 studentů od oktávy až po ty nejmladší z primy. Právě ti nejmladší hráči však předvedli největší šachové schopnosti a porazily i konkurenci z řad starších spolužáků. Je třeba dodat, že všichni tři nejlepší jsou aktivními hráči krnovského šachového oddílu.
Z turnaje nakonec vyšel vítězně Tomáš Grček ze sekundy, druhý byl Václav Bajtek a na třetím místě se umístil Jan Weczerek (oba z primy).
Za pomoc s realizací turnaje děkujeme našemu bývalému studentu Janu Petrekovi, který se spolu s další absolventkou Michaelou Šolcovou turnaje zúčastnil také. Dále děkujeme paní Soně Kubelové, která zde zastupovala šachový oddíl TJ Lokomotiva Krnov, který zapůjčil materiální vybavení.
Zájem ze strany studentů byl vyšší než v předešlém roce a i z tohoto důvodu jsme po domluvě se zástupci šachového oddílu a šachovou trenérkou paní Soňou Kubelovou zrealizovali šachový kroužek pro zájemce z řad našich studentů.

Všem zúčastněným gratulujeme a doufáme, že zájem o tuto královskou hru bude mezi studenty i v příštích letech.

Mgr. Petr Štěpánek