Jarní „Srdíčkový den“ 2018

Již čtrnáctý rok se žáci krnovského gymnázia aktivně zúčastňují veřejné dobročinné sbírky Srdíčkového dne, který pořádá občanské sdružení Život dětem. Tato sbírka je pořádána na pomoc dětem se závažnými onemocněními, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů.
Ve středu 21. března 2018 proběhl již tradiční celostátní „jarní“ Srdíčkový den. Žáci
1. A třídy krnovského gymnázia nabízeli v ulicích našeho města tradiční magnetky s motivy zvířat (30,- Kč) a srdíčkové klipy v hodnotě 20,- Kč a nově také propisky s logem sdružení Život dětem za 30,- Kč. Do ulic vyrazilo celkem 26 žáků a přes nepříznivé počasí vybrali rekordních 16. 603 Kč.
Výtěžek Srdíčkového dne je opět určen na pomoc jednotlivým vážně nemocným dětem, v letošním roce především na pomoc pětileté Elišce, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Výtěžek sbírky bude použit také na zakoupení rehabilitačních a kompenzačních pomůcek – zdravotních kočárků, chodítek, polohovacích zařízení, dále na nákup zdravotnického materiálu, speciální výživy, rehabilitačních a ozdravných pobytů apod.
Rád bych poděkoval všem žákům, kteří sbírku zajišťovali i všem lidem, kteří přispěli na podporu těch, kteří pomoc opravdu potřebují. Přispět můžete také na účet občanského sdružení Život dětem, číslo účtu 83297339/0800. Sledujte na www.twitter.com/ZivotDetem

Mgr. Vladimír Schreier, ředitel školy