Svědectví o gulagu

V březnu naše gymnázium navštívila paní Věra Sosnarová, která přežila pobyt v gulagu bývalého SSSR. Paní Sosnarová nám velice živě vyprávěla o svém nelehkém dětství, o nedobrovolné cestě na Sibiř do ruského pracovního tábora, kde strávila i se svou sestrou neuvěřitelných 8 let. V sovětském Rusku žila téměř 20 let.

Při jejím vyprávění jsme byli všichni dojatí i otřesení a chvílemi jsme měli husí kůži. Sama paní Sosnarová neskrývala slzy, když vzpomínala na hrůzy, které tam zažila.

Jsme jí velice vděční, že se s námi o tuto zkušenost podělila, i když to pro ni bylo těžké. Myslím, že její příběh zůstane v naší paměti hodně dlouho. Obdivujeme ji, že se po tak hrozných událostech dokázala vrátit do normálního života. Díky vyprávění paní Sosnarové jsme si uvědomili, jak moc dobře se máme a že bychom si toho měli vážit.
Veronika Klučková, 1. A