Krajské kolo Dějepisné soutěže v Bohumíně

Na začátku dubna se do Bohumína sjely tříčlenné týmy gymnázií Moravskoslezského kraje. Zápolily ve znalostech českých i slovenských dějin v období 1968 – 1977.

Na 27. ročník  této již tradiční historické soutěže se za Krnovské gymnázium připravovali žáci Ondřej Niklasch z 1. A, Pavel Havelka z 2. A, Marek Kalinowski z oktávy a Zlata Chudárková z kvinty.

Náročné otázky tříkolové soutěže, které zpracovali renomovaní historikové, se letos kromě politických dějin více než v loňském roce soustředily na sport a umění.

V konkurenci 14 týmů krnovští gymnazisté svými znalostmi vybojovali pěkné 6. místo. Žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.                                                                                                                                                                              M. Bachanová