Opavský ROBOCUP

Dne 23. 5. 2018 se žáci našeho gymnázia účastnili soutěže v programování ROBOCUP. Vyrazili již kolem osmé hodiny ranní, aby včas dorazili na Slezskou univerzitu v Opavě, kde se soutěž konala. Dopolední program obsahoval tři přednášky (Kouzlo algoritmů, Programovací jazyk, jazyk kterým se naučíte vyjadřovat, Programový kód robotů – šém robotů). Poté následovala přestávka na oběd s velkým množstvím jídla. Těsně před druhou hodinou začala soutěž, ve které měli žáci v simulovaném prostředí za úkol naprogramovat robota tak, aby zvládl zaparkovat do připravené mezery. Jelikož toto byla pro některé naše žáky premiéra v jazyce C++ výsledek byl nevalný. K závěru řeknu jen že soutěž byla dobrá, ale nevhodná pro úplné začátečníky.

Jan Horecký