Výukový pobyt Praha

Tak jako každý rok se i letos žáci kvarty vydali v červnu na týdenní výukový pobyt do Prahy. Co všechno v našem hlavním městě viděli a jak se jim tam líbilo, se můžete dočíst na následujících řádcích.
Jak to tak na školách bývá zvykem, jezdí se v červnu na výlety, a tak se i naše třída rozhodla, že pojede na studijní pobyt do Prahy. V Praze jsme strávili pět dní (od 4. 6. do 8. 6.). Byli jsme ubytováni v krásném hotelu Seifert. Na pokojích jsme bydleli po třech nebo čtyřech. V hotelu jsme každý den měli snídaně z tzv. švédských stolů. Na obědy jsme chodili do jídelny Světozor a na večeře jsme si kupovali to, na co jsme měli chuť.
V pondělí hned po příjezdu jsme měli na programu Poslaneckou sněmovnu. K večeru jsme vyjeli lanovkou na Petřín, kde jsme zašli do zrcadlového bludiště a na rozhlednu, ze které se nám naskytl krásný výhled na Prahu.
V úterý po snídani jsme vyrazili na Pražský hrad. Po obědě jsme měli naplánovánu prohlídku Senátu, který zasedá ve Valdštejnském paláci. Nejdříve nás palácem provedla paní průvodkyně a poté nám o Senátu vykládal pan Václavec, senátor z Krnova.
Ve středu ráno jsme se v Židovské čtvrti nejdříve učili hebrejskou abecedu a poté jsme se šli podívat do synagog a na židovský hřbitov. Před obědem jsme měli chvíli čas, tak jsme se zastavili na úžasnou zmrzlinu, kterou si určitě budeme ještě dlouho pamatovat. Odpoledne jsme šli na prohlídku Staroměstské radnice, kde jsme toho ale bohužel moc neviděli, protože orloj zrovna opravovali. Večer jsme se prošli po Karlově mostě a Kampě a vláčkem se projeli Malou Stranou.
Čtvrtek se nám líbil ze všech dnů asi nejvíce. Naše první zastávka byla na Vyšehradě. Měli jsme úžasného průvodce, který nás dokázal rozesmát, a zároveň jsme se naučili spoustu nových zajímavostí. Hned poté jsme vyrazili do muzea čokolády, kde jsme se mohli nejen podívat, jak se čokoláda vyrábí, ale také se čokolády najíst až k prasknutí. Poté jsme se vrátili na hotel, kde jsme se začali chystat do divadla. Večer jsme totiž šli do Hudebního divadla Karlín na muzikál Čas růží s písněmi Karla Gotta. Představení bylo neuvěřitelné. Bylo krásně zpracované a popravdě jsme vůbec nečekali, že to bude až tak dobré.
Poslední den našeho pobytu jsme absolvovali prohlídku Národního divadla a odpoledne jsme vyrazili vlakem do Krnova. Zde na nás čekali rodiče. Rozloučili jsme se a jeli jsme se domů vyspat.
Celých pět dní nás také provázely předem připravené referáty o místech a památkách, které jsme měli možnost zhlédnout
Všichni jsme byli z výletu nadšení a myslím, že jsme si s sebou přivezli spoustu krásných zážitků.
Na závěr bychom chtěli poděkovat svým spolužákům, panu učiteli a paním učitelkám za skvělý výlet.

Kristýna Medová, Viktorie Švihelová, Karolína Válková