Okresní přebor družstev v šachu

Dvě družstva šachistů naší školy se zúčastnila okresního přeboru čtyřčlenných družstev, který se konal v pátek 7. 12. 2018 ve středisku Střecha ve Vrbně pod Pradědem. V náročné konkurenci se naši žáci rozhodně neztratili.

Naše škola byla zastoupena družstvy středoškoláků a starších žáků ZŠ. V přeboru středních škol nás reprezentovali Honza Klus, Lukáš Hambálek, Adam Liberda a družstvo doplnil sekundán Václav Bajtek. V letošním roce se v této kategorii zúčastnila pouze dvě družstva, která hrála dvoukolově. Protože naši šachisté hráli se soupeřem v obou kolech nerozhodně 2 : 2, rozhodl o vítězi až výsledek na třetí šachovnici. Jelikož tam náš hráč dvakrát prohrál, obsadilo družstvo naší školy až druhé místo a stalo se náhradníkem postupujících do krajského kola.

Překvapivě dobře si vedlo družstvo starších žáků ve složení: Tomáš Grček, Jan Weczerek, Martin Perout a Martin Kolomazník. Z 12 zúčastněných družstev vybojovali výborné 2. místo. Prohráli pouze s velkým favoritem – ZŠ Janáčkova Krnov A a svým umístěním si zajistili postup do krajského finále, které proběhne v lednu 2019 ve SVČ Krnov. Výborný výkon podal především Tomáš Grček na první šachovnici, který ze 7 zápasů získal 6,5 bodu a výrazně přispěl k výbornému umístění.

 

 

 

Mgr. Vladimír Schreier