Krajské finále družstev v šachu

Dvě družstva šachistů naší školy postoupila do krajského finále čtyřčlenných družstev v šachu. Starší žáci hráli svá utkání ve Středisku volného času v Krnově, středoškoláci pak ve SVČ Klíč ve Frýdku-Místku.

Lépe si tentokrát vedlo družstvo starších žáků. Přestože družstvo školy bylo oslabeno
o Honzu Weczerka a Vaška Bajtka, kteří byli na lyžařském kurzu, obsadili ve velmi silné konkurenci dvanácti družstev krásné 6. místo se ziskem 12 bodů. K umístění na 4. místo jim chyběl pouze 1,5 bodu. Družstvo tvořili Tomáš Grček (3,5 bodu), Vladimír Vávra (0,5 bodu), Martin Perout (3 body) a Martin Kolomazník (5 bodů). Prohráli pouze s velkými favority – šachovými školami z Frýdku-Místku a ZŠ Janáčkova Krnov. Jelikož všichni žáci mohou hrát v této kategorii i příští rok, věříme, že tento výsledek ještě vylepší.
V krajském finále středních škol nás reprezentovali Lukáš Hambálek, Matěj Formánek, Dominik Stejskal a Tomáš Včelný. V této kategorii byla konkurence ještě silnější. Dvanáct ze čtrnácti družstev mělo ve svém týmu minimálně dva aktivní šachisty. Družstvo školy nakonec vybojovalo 8 bodů a obsadilo konečné 13. místo. Nejvíce se dařilo Dominiku Stejskalovi, který na 4. šachovnici získal 4 body, Matěj Formánek pak na 3. šachovnici 3,5 bodu, Lukáš Hambálek vybojoval 0,5 bodu.

Všem žákům děkujeme za snaživé výkony a vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Vladimír Schreier