Školní turnaj v šachu

Ve čtvrtek 21. 2. 2019 proběhl na naší škole třetí ročník Pololetního šachového turnaje. V letošním ročníku se turnaje zúčastnilo 17 studentů, a to od těch nejmladších z primy, až po ty nejstarší, které již brzy čeká maturita. Vítěz posledních dvou ročníků Tomáš Grček se sice pro nemoc nakonec nezúčastnil, ale i tak byly k vidění kvalitní výkony, zejména pak od našich nejmladších šachistů, kteří pravidelně trénují v rámci šachového oddílu TJ Lokomotiva Krnov
Vítězem turnaje se nakonec stal Jan Weczerek ze sekundy, který prošel turnajem bez ztráty bodu. Na druhém místě skončil Matěj Formánek z oktávy a na třetím místě Adam Liberda z kvinty.
Nejen pro vítěze, ale pro všechny zúčastněné byly přichystány sladké odměny a hlavně měli všichni možnost si dobře zahrát, poměřit své šachové dovednosti a ladit formu pro další turnaje.
Za pomoc s realizací turnaje děkujeme zejména paní Soně Kubelové, která zde zastupovala šachový oddíl TJ Lokomotiva Krnov, který zapůjčil materiální vybavení bez kterého bychom kvalitní turnaj zrealizovat nemohli.
Zájem o šachy je ze strany studentů v posledních letech u nás v Krnově na vzestupu, a pro všechny zúčastněné i nezúčastněné, zejména z nižších roníků, kteří mají zájem pravidelně hrát a zdokonalovat se, je k dispozici šachový kroužek pod vedením paní Soni Kubelové.
Všem zúčastněným gratulujeme a doufáme, že kvalitních šachových výkonů bude každým rokem přibývat, stejně tak jako nadšených šachistů.

Mgr. Petr Štěpánek