Jarní „Srdíčkový den“ se vydařil

Již dvacátý rok pořádá občanské sdružení Život dětem veřejnou dobročinnou sbírku na pomoc dětem se závažnými onemocněními, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů. Srdíčkového dne, jak se tato sbírka nazývá, se žáci krnovského gymnázia aktivně zúčastňují již celých patnáct let.

„Jarní“ Srdíčkový den proběhl v celé republice v posledním březnovém týdnu. Opět se ho zúčastnili žáci 2. A třídy krnovského gymnázia, kteří nabízeli v ulicích našeho města tradiční magnetky s motivy zvířat (30,- Kč), srdíčkové klipy a propisky v hodnotě 30,- Kč, dárkový balíček kávy s logem sdružení Život dětem za 40,- Kč a nově také magnetický kolíček na ledničku v hodnotě 30,- Kč. Za krásného slunečného počasí vyrazilo do ulic Krnova celkem 11 dvojic a studenti vybrali 15 381Kč.
Srdíčkové dny pomáhají vážně nemocným dětem v celé ČR. Ten „jarní“ je určen především na pomoc malému Adámkovi, který trpí spinální muskulární atrofií typu I. Při tomto progresivním onemocnění dochází k úbytku svalové hmoty a jsou nezbytné pomůcky k zajištění pohybu. Výtěžek sbírky bude použit také na zakoupení rehabilitačních
a kompenzačních pomůcek – zdravotních kočárků, chodítek, polohovacích zařízení, dále na nákup zdravotnického materiálu, speciální výživy, rehabilitačních a ozdravných pobytů apod.
Rád bych poděkoval všem žákům, kteří sbírku zajišťovali i všem lidem, kteří přispěli na podporu těch, kteří pomoc opravdu potřebují. Přispět můžete také na číslo účtu 83297339/0800. Bližší informace o sbírce získáte na www.zivotdetem.cz

poděkování organizace “Život dětem”

Mgr. Vladimír Schreier, ředitel školy