Prezentiáda 2019

V letošním školním roce proběhl již 10. ročník soutěže „Prezentiáda“, které se každoročně účastní stovky studentů z celé republiky.
Jedná se o soutěž ve které dvou až tří členné týmy vytvoří prezentaci dle zadání v programu PowerPoint nebo Prezi.
Tato práce je nejdříve hodnocena z grafické a obsahové stránky v nominačním kole, ze kterého jsou vyhlášeni postupující do kol krajských, kde už se potkají s odbornou porotou. Soutěž je rozdělena do dvou kategorií: základní a střední školy.
V kategorii “Střední školy” byla pro tento rok vyhlášena tato témata:

  • Život není fér
  • Ta dnešní mládež

Této soutěže se tento rok zúčastnili žáci třídy kvinta. Tři nejlepší prezentace ze školního kola jsme přihlásili do krajského kola, kde porota vybrala 12 nejlepších týmů. Tyto týmy se utkaly o postup do celorepublikového kola 2. 4. 2019 na Střední průmyslové škole elektrotechniky a informatiky v Ostravě.


Dne 2. 4. 2019 se uskutečnilo krajské kolo Prezentiády v Ostravě. Jeli jsme ranním vlakem v 7:06, takže jsme si museli trochu přivstat. Soutěž se odehrávala na Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky, která se nachází v blízkosti nádraží Ostrava- Stodolní. Ve škole jsme se sešli s ostatními týmy a porotou v aule. Pan moderátor vylosoval tým, který bude začínat. Týmů bylo dvanáct, soutěž tedy probíhala ve dvou blocích po šesti týmech. Soutěžící z naší školy byli vylosováni do prvního bloku a všichni si vedli skvěle. Na 4. místě se umístily Červené maliny (Veronika Antálková, Alžběta Balcárková a Anna Kocmánková), na 8. místě Kuřecí křidýlka (Markéta Botková, Nela Jana Pavesková a Dalibor Černín) a na 9. místě GYMKRNOV (Natálie Šťastná, Jana Hawliczková s grafikou Viktorie Švihelové, která se soutěže účastnit nemohla).

 

Anna Kocmánková