Úspěšní recitátoři

V posledních březnových dnech naši žáci zúročili svou několikaměsíční práci s vybranými texty v recitačních soutěžích. A velmi se jim dařilo.

O víkendu 23. – 24. března proběhlo v Karviné krajské kolo Wolkrova Prostějova. V této soutěži měla naše škola tři zástupce – Martina Vondru ve 2. kategorii, Tomáše Pyku a Annu Veselou v 1. kategorii.

Součástí soutěžní přehlídky byly i zajímavé workshopy, ve kterých měli přednašeči možnost podrobně rozebrat své přednášené texty nebo se poučit o zajímavých aspektech spojených s recitací od zkušených porotců, mezi kterými byl například i šéf činohry NDM Peter Gábor z Ostravy, herečka Hana Cisovská nebo Libor Vacek moderátor ČRo Dvojka.

Dvoudenní klání bylo zakončeno vyhlášením vítězů, ze kterého jsme měli velkou radost, neboť Anně Veselé z 2. A se podařilo, zejména nedělním výkonem, oslnit porotu, která jí udělila zlaté pásmo. Tímto místem si Anička vybojovala účast v celostátním kole, které se uskuteční 11. – 15. června 2019 v rodišti J. Wolkra v Prostějově.

27. března se v SVČ Krnov uskutečnilo okresní kolo v dětské recitaci, kde jsme měli hned čtyři zástupce. Ve 3. kategorii Michala Kostovského a Vojtěcha Flosmana, ve 4. kategorii Natálii Kratěnovou a Adélu Burdovou. I v této soutěži naši žáci dosáhli vynikajících úspěchů. Adéla Burdová obsadila 3. místo a Vojtěch Flosman ohromil svým výkonem porotu natolik, že mu udělila 1. místo. Oba žáci tak budou naši školu reprezentovat i v krajském kole 26. dubna 2019 v Ostravě.

Všem jmenovaným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím recitátorům přejeme, aby se jim dařilo ve vyšších kolech.