Zlínská Argubitka 2019

V pátek 5. 4. se účastníci Debatního kroužku pod vedením paní učitelky Bachanové opět vydali do Zlínského gymnázia, kde se konal druhý ročník soutěže Zlínská Argubitka. Brzké vstávání pro nás nebylo zrovna příjemné, ale i přes únavu jsme se na soutěž těšili.

Po příchodu na Zlínské gymnázium jsme si zopakovali argumenty na tyto teze: Vývoj umělé inteligence by měl být silněji kontrolován, Facebook by měl důsledně potírat nenávist a Zemědělství musí brát větší ohled na ochranu přírody.

Debatní soutěže se celkem zúčastnilo 27 dvoučlenných týmů několika krajů. Týmy krnovského gymnázia se v tak vysokém počtu neztratily. Tým M. Volné a K. Boháčové vybojoval výborné 5. místo, zbývající týmy N. Šťastná, O. Stuchlík a M. Ptašniková se S. Szmekovou shodně obsadily 11. místo.

Kromě cenných rad porotců jsme si odnesli účastnický list, nové zkušenosti a chuť do dalších debat. Na zpáteční cestě jsme hned začali plánovat Krnovský debatní pohár, který na našem gymnáziu proběhne 14. května 2019.
Bianka Bakošová

Foto: Facebook, Česká debatní společnost