Dva poháry pro krnovské debatéry

14. 5. naše gymnázium přivítalo 36 debatérů z Moravy i Slezska. 18 dvoučlenných týmů přijelo na II. ročník Krnovského debatního poháru, na němž ve formátu Verbattle jejich členové svedli argumentační souboj na tato aktuální témata: Česká republika by měla zrušit povinné očkování, Manželství není jen svazkem muže a ženy, Opatření ČR, která zavedla na dovoz polského masa, byla správná.
Do debatní soutěže se zapojili i členové Debatního kroužku Gymnázia Krnov, který pod vedením Mgr. M. Bachanové a Mgr. J. Lantové na škole pracuje již 3 roky. Za Krnov bojovaly čtyři týmy: N. Šťastná a A. Kocmánková, O. Podracký a M. Storzer, V. Schindlerová a E. Hajná, K. Boháčová a M. Volná.
Hostitelská role také vyžadovala zapojení všech členů kroužku do přípravy učeben i pohoštění. I díky jejich obětavosti se II. ročník Krnovského debatního poháru vydařil. Přinesl našim týmům zúročení nejen pravidelných příprav na soutěže, ale i cenných rad rozhodčích České debatní společnosti, která tyto soutěže pro středoškoláky pravidelně vyhlašuje a organizuje.
Výkony našich nejlepších debatních týmů byly vyrovnané a lišily se jen o jeden bod. Tým MAKA (Boháčová, Volná) se 424 body vybojoval druhé místo a tým GYMKRNOV (Kocmánková, Šťastná) se 423 body obsadil místo třetí. K vynikajícím výsledkům blahopřejeme!!! Své argumentační schopnosti budou moci krnovští debatéři obhájit příští měsíc na červnové debatě na prostějovském gymnáziu. Držíme jim palce.

M. Bachanová
Foto J. Lantová