KVARTA SE SEZNAMUJE SE SOCIÁLNÍMI SLUŽBAMI V KRNOVĚ

V hodině občanské výchovy jsme probírali téma sociální služby, a tak nás paní učitelka Bažová vzala na exkurzi do jedné z poboček Armády Spásy v Krnově, abychom nahlédli do problematiky tak říkajíc jiných sfér společnosti.
Když jsme přišli před areál, byli jsme překvapeni, že je brána zavřená. Zeptali jsme se, proč tomu tak je, a bylo nám zodpovězeno, že sami klienti si odsouhlasili toto opatření a cítí se tak bezpečněji. Sociální pracovníci nás provedli všemi budovami areálu a vše nám podrobně vysvětlili. Viděli jsme azylové domy pro muže, ženy a matky s dětmi a také noclehárny. Spousta z nás netušila, že se máme tak dobře a řekněme, že to většině otevřelo oči. Myslíme si, že je dobře, že tato služba existuje a že lidem, kteří jsou, jak se říká totálně na dně, dává naději na to, aby se zase zařadili do normálního života, našli si bydlení a práci. Plni dojmů jsme ihned uspořádali třídní sbírku trvanlivých potravin a přinesli ji na již zmíněnou pobočku Armády spásy. Velmi nám děkovali a my měli dobrý pocit.

Třída kvarta