Úspěch v soutěži JN – Vyrob si svou deskovou hru!

SGUN (Spolek germanistů a učitelů němčiny) vyhodnotil v Praze sobotu 27. dubna 2019 celorepublikovou soutěž – vymyslet a vyrobit vlastní deskovou hru, při níž budou hráči plnit úkoly z kartiček. Hodnocena byla kreativita, originalita, praktická využitelnost hry ve výuce němčiny a jazyková správnost.
Do soutěže dorazilo přes 120 her, naši žáci zaslali tři hry a získali 2x třetí místo.
V kategorii nižších tříd víceletých gymnázií se umístil tým z kvarty ve složení Kristýna Pečonková, Ema Rosnerová a Adéla Válková.
V kategorii čtyřletých gymnázií zabodoval tým z kvinty – Alena Janalíková, Nela Pavesková, Aneta Uvírová a Karolína Válková.
Podle sdělení organizátora „hry otestovalo celkově více než 300 žáků a studentů, kteří nám pomohli s předvýběrem těch nejzajímavějších, nejvtipnějších, nejkreativnějších, nejlépe zracovaných, nej…. , nej….. a nej….. her.“

Těší nás, že se naši žáci této soutěže úspěšně zúčastnili, a věříme, že formou hry přispěli výuce němčiny i svým spolužákům.

Mgr. Jana Chudárková