Účast v celostátních kolech

V posledních třech týdnech školního roku probíhala celostátní kola v soutěžích, do kterých se v průběhu školního roku zapojili i žáci naší školy. Naše škola se může pochlubit tím, že ve všech třech jsme měli své zastoupení, což je nevídaný úspěch.

5. – 6. června proběhla v Plzni Celostátní přehlídka 28. ročníku literární soutěže Evropa ve škole, kde si přebrala cenu za 2. místo ve 3. kategorii Tereza Pavlacká z 2. A.

11. – 15. června se uskutečnil 62. Wolkrův Prostějov Celostátní festival uměleckého přednesu a divadel poezie, kde naši školu v 1. kategorii reprezentovala Anna Veselá také z 2. A.

19. – 25. června pak hájila barvy naší školy v celostátním kole Olympiády z českého jazyka Tereza Pavlacká, která se se tak zařadila mezi 24 nejlepších řešitelů z České republiky.
Během týdenního pobytu na Vysočině v Želivi účastníci řešili dvě jazykově zaměřené práce a psali dvě slohové práce. Přestože se Tereza na prvních příčkách neumístila, byl to pro ni obrovský zážitek a cenná zkušenost okořeněná například návštěvou Husitského muzea v Táboře nebo besedou s Václavem Moravcem.

Oběma děvčatům děkuji za vzornou reprezentaci školy a Vám všem přeji krásné a pohodové prázdniny plné sluníčka a knih, které Vás nějakým způsobem obohatí a příjemně vyplní Váš prázdninový čas.