Cena Dr. Langschura za rok 2019

V předvečer Mezinárodního dne studenstva a Dne boje za svobodu a demokracii předává každoročně krnovské gymnázium nejúspěšnějším žákům školy Cenu Dr. Sigmunda Langschura. proběhlo v aule krnovského gymnázia předávání Ceny Dr. Sigmunda Langschura. Krnovská synagoga z. s., Gymnázium v Krnově a sponzoři předali ocenění žákům naší školy již popatnácté. V letošním jubilejním roce vybrala komise pět velice úspěšných studentů. Diplom a finanční odměnu jim společně předali Ing. Jan Stejskal, MVDr. Pavla Löwenthalová, Ing. Libor Nowak, starosta Krnova Ing. Tomáš Hradil a zástupkyně ředitele školy Mgr. Silvie Mičinská.

Cena Dr. Sigmunda Langschura, předválečného židovského učitele krnovského gymnázia, který v roce 1942 zahynul v koncentračním táboře Baranoviči, je každoročně udělována nejméně jednomu studentovi-studentce krnovského gymnázia jako ocenění:

  • za mimořádné studijní výsledky
  • za realizaci zajímavého projektu, nápadu
  • za fair play chování, mimořádný čin
  • za úspěšnou reprezentaci školy

V letošním roce byli oceněni tito žáci:

Anna Kocmánková O6 – za reprezentaci školy v krajských a celostátních soutěžích, za organizaci Krnovské přednáškové noci

  • po celou dobu studia má samé výborné
  • reprezentovala školu v celostátním kole Olympiády lidských práv a postoupila také do celostátního kola projektu Demokracie a já
  • je hlavní organizátorkou celoškolních akcí Přednášková noc a Prima a sekunda má talent
  • reprezentuje školu v debatních soutěžích (např. 3. místo v Krnovském debatním poháru)
  • reprezentuje školu v okresních a krajských kolech olympiád (matematika, fyzika, chemie, anglický a španělský jazyk, český jazyk, dějepis) a soutěžích (Pythagoriáda, Matematický klokan, Archimediáda)

Tereza Pavlacká 3.A – za reprezentaci školy v celostátních kolech olympiády českého jazyka a literární soutěži Evropa ve škole

  • po celou dobu studia má průměr 1,00
  • v roce 2018 získala 1. místo v celostátní literární soutěži Evropa ve škole a 2. místo v roce 2019
  • vybojovala 1. místo v okresním a krajském kole OJČ a vzorně reprezentovala školu v kole celostátním

Barbora Říhová O4 – za pohotovou reakci při autonehodě a za reprezentaci školy a ČR v plavání

  • za pohotovou pomoc při autonehodě, při kterém došlo k vážným zraněním dětí, jako první zavolala RZS
  • je reprezentantkou ČR kadetek v plavání, na zimním MČR v plavání získala 3. a 5. místo ve volném způsobu a 3. místo 100 m motýlek, z letního MČR si v kategorii mladšího dorostu přivezla titul mistrně ČR v disciplíně 100m volný způsob, k tomu přidala dvě stříbrná umístění a dvě bronzová
  • s reprezentací ČR mladších juniorů se zúčastnila mezinárodního čtyřutkání Olympic Hopes Meeting v polské Osvětimi, kde získala dvě bronzové medaile ve štafetách
  • obsadila 2. místo na MČR kadetek v dálkovém plavání 2018
    reprezentovala MSK na olympiádě dětí a mládeže 2017
    byla členem kolektivu školy, který obdržel medaili Lidická růže v mezinárodní výtvarné soutěži Lidice 2019, obsadila přední 3. místa v celostátních výtvarných soutěžích Krkonoše očima dětí a Evropa ve škole

Natálie Šťastná O6 – za reprezentaci školy v celostátní soutěži „Demokracie a já“ a školy v recitačních, debatních a dějepisných soutěžích

  • doposud všechny ročníky studia ukončila s vyznamenáním
  • zvítězila v celostátním kole projektu Demokracie a já
  • reprezentuje školu v debatních soutěžích (3. místo v soutěži Staň se diplomatem, 3. místo v Krnovském debatním poháru)
  • je organizátorem žákovských projektů např. Zvol si info
  • reprezentuje školu také v uměleckém přednesu a dějepisných soutěžích
  • mimo školu se věnuje dobrovolnické činnosti ve Slezské diakonii (doučování dětí ze sociálně znevýhodněných rodin), je mladým ambasadorem Strukturovaného dialogu, mnoho let navštěvuje dramatický kroužek při ZUŠ a ve škole dramatický kroužek ADOR

Mikuláš Bok O5 – za vzornou reprezentaci školy v okresních a krajských soutěžích

  • dosahuje výborných studijních výsledků
  • v okresním kole zeměpisné olympiády 2018 kategorie B vybojoval 1. místo, v krajském kole 8. místo
  • obsadil 1. místo v okresním kole Pythagoriády v roce 2017
  • v okresním kole zeměpisné olympiády 2017 kategorie B vybojoval 1. místo, v krajském kole 3. místo
  • v okresních kolech matematické olympiády a Matematického klokana obsadil 3. místo
  • reprezentoval krnovskou ZUŠ v krajských kolech ve hře na klavír